Nazwa forum

Opis forum


#1 2008-09-15 23:03:10

Piote

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-15
Posty: 2
Punktów :   

Decki casual a decki turniejowe...

Jurkil napisał:

Ogólnie na początek na pewno chciałbym wprowadzić dwie kategorie decków turniejowe i casual (kryterium wartość?).

No wlasnie - jakie kryterium?

Offline

 

#2 2008-09-15 23:31:14

gwozdziu

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-15
Posty: 1
Punktów :   

Re: Decki casual a decki turniejowe...

Zakładam, że deki casualowe mają służyć nieskrępowanej luźnej zabawie. Proponuję więc ustalenie kilku reguł - jakich decków nie chcielibyście tu widzieć.
Ja np. byłbym przeciwny wprowadzania do tej kategorii decków będących kopia lub podobieństwem tych co wygrywają jakieś większe (lub nie aż tak duże) turnieje.

Jakie są wasze propozycje?

Offline

 

#3 2008-09-15 23:40:30

Jurkil

Administrator

Zarejestrowany: 2008-09-15
Posty: 18
Punktów :   

Re: Decki casual a decki turniejowe...

Tutaj, niestety trzeba wprowadzić jakąś jasną granicę. Mogę podać przykład z ostanich dwóch tygodni:

Postanowiłem sobie zrobić deck na workstacji mono white kithin. Wzialem nałożyłem filer, wyciłem stwory trochę removalu, etc. Następnie gram z bratem, który mi zaraz mnie oskarża (sam grając Mono red burnem  (przepraszam za złośliwość)), że ściągam decki z netu na dowód podsyłając mi artykuł na wizadrach: Great white hope... Chcą nie chcą mój deck pokrywał się w conajmniej 50% z zaprezentowanym w artykule. Myślę, że przykładów można mnożyć. (nie powiem ile razy zdarzyło się to Ravenowi..)

Także myślę, że jedynym znanym mi kryterium może być albo wartość decku w przeliczeniu na złotówki, albo .... (rarity?)

Czekam na wszelkie propozcyje


No rest, no mercy, no matter what!!!

Offline

 

#4 2008-09-16 08:44:28

Raven

Moderator

Zarejestrowany: 2008-09-15
Posty: 8
Punktów :   

Re: Decki casual a decki turniejowe...

Do fun-gry moim zdaniem najlepiej nadają się decki typu: highlander, czy PDC. Pierwszy format to max 1 karta o jednej nazwie, a drugi format (swietnie sie gra!) to same commony. Przy budżetowych deckach to też jest jakoś sensowne (była seria artykułów Bleiweissa "Building on a Budget") ale w takim razie skąd wziąć ceny skoro one cały czas się zmieniają? na przykład Figure of Destiny podrożała od preleasa z 3$ do 18$ dziś.

Offline

 

#5 2008-09-16 11:38:18

rekin

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-15
Posty: 9
Punktów :   

Re: Decki casual a decki turniejowe...

Ano, zmiennosc cen jest problemem uniemozliwiajacym okreslenie 'zlotowkowych' kryteriow.

Highlander i pdc brzmi rozsadnie jak na decki casual.

Dodatkowo mysle ze casuale nie powinny byc dyskryminowane w okręgu turniejowym.

Czyli w rozgrywkach T mozna grac deckami t. i c. , natomiast w rozgrywkach C jedynie deckami typu c.

Offline

 

#6 2008-09-16 19:36:48

Magic Wombat

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2008-09-16
Posty: 8
Punktów :   

Re: Decki casual a decki turniejowe...

Myślę ze temat pokrywa się z wyborem formatu w jakim będziemy grali bo dużo od tego będzie zależne ;]

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.primovictoria.pun.pl www.codelyoko.pun.pl www.turbogamehero.pun.pl www.hfp.pun.pl www.pogadam.pun.pl